عکاسی تخصصی نوزاد حرفه ای است که عشق می خواهد و بس

حالت دادن و کار کردن با نوزاد متولد شده ظریف و معصومی که تازه پا به این دنیای ناشناخته گذاشته و در ناخودآگاهش آرامش درون مادرش را جستجو می کند، بسیار حساس است و نیاز به صبوری و مهارت های خاص فنی و روانی و دانش علمی دارد. عکاسی از نوزادان 5 تا 12 روز به خاطر این که هنوز قادر به انقباض عضلات خود نیستند و نرم و انعطاف پذیرند و خواب عمیقی دارند، در بهترین حالات و پوزیشنها مشابه حالات جنینی در شکم مادر مقدور می باشد را توصیه می کنیم.

پس از 12 روزگی ناراحتی های گوارشی بروز می کنند و کودک خواب به اصطلاح خرگوشی دارد و عضلات خود را منقبض می کند، بنابر این عکاس قادر به حالت دادن به وی نیست و در اکثر موارد، نوزاد از خواب بیدار می شود و عکاسی غیر ممکن می شود.
پس پدران و مادران عزیز

به دلیل انقباض شدید عضلات و بروز مشگلات گوارشی و خواب سبک پس از سن طلایی عکاسی برای جلوگیری از آسیب نوزاد و اتلاف وقت عکاسی، بهتراست تصور داشتن عکس برداری نتیجه بخش و خوب، پس از 15 روزگی نوزاد را فراموش کنند . و در صورتی که مایل به داشتن عکسهای نوزادی خاص از نوزاد خود هستید، به محض تولد و حتی پیش از آن اقدام به هماهنگی و گرفتن راهنماییهای لازم برای عکاسی از بهترین روزهای تولد وی بنمایید و این روزهای طلایی را ازدست ندهید .

در گالری زیر، نمونه های عکس نوزاد که در آتلیه عکاسی زویا تهیه شده است توجه فرمائید: