عکاسی از کودکان 6 تا 8 ماهه

کودکان 6 تا 8 ماهه معمولا قادر هستند بنشینند و گاهی هم بدون تکیه گاه بعد از 6 ماهگی کاملا می نشینند و تعادل خود را به خوبی حفظ می کنند. عکاسی از کودکان در این سن فقط در فضاها و فون های آتلیه که نیاز به نشستن کودک در آنها بدون تکیه گاه الزامی می باشد، مقدور است.

اصرار خانواده به استفاده از تکیه گاه برای کودکی که قادر به نشستن و حفظ تعادل خود در این حالت نیست، عکاسی را در این فضاها دشوار و در اکثر مواقع غیر ممکن می نماید و نتیجه مطلوبی در بر ندارد پس بهتر است که به تجربه عکاس بها بدهید تا نتایج خوبی بدست آید و عکس های زیبا داشته باشید.

عکاسی کودک بسیار سخت است و نیاز به مهارت، تمرکز و صبوری ویژه ای دارد. بهتر است به توصیه های تخصصی و حرفه ای عکاس توجه و اعتماد ویژه داشته باشید و با مشورت عکاس، فضاهای مناسب هر سن را برای کودک خود برگزینید تا هم کودک آسیب نبیند و هم نتیجه عکسبرداری خوب و دلچسب باشد.

این سن فرصت مناسبی برای داشتن عکسهای سینه خیز از کودک است و بعد از آن به خاطر حرکت زیاد و کلافگی کودک برای اصرار به ماندن در این حالت، به خوبی و وضوح مقدور نیست پس فرصت را در این سن برای داشتن عکس سینه خیز و حالت چهار دست و پای کودک از دست ندهید.