عکس نوزاد ۵ تا ۲۵ روزه (Newborn)

این گالری شامل نمونه های عکس نوزاد اتلیه نوزاد زویا میباشد که تازه متولد شده هستند. اصطلاح Newborn به معنای تازه متولد شده برای نوزادان کوچکتر از یک ماه استفاده میشود.

عکاسی نوزاد

برای داشتن عکسهای خوب نوزاد، گذشت روزها و ساعتها هم اهمیت دارند.

    بهترین سن برای عکاسی خواب نوزاد بین ۵ روزگی تا ۱۲ روزگی میباشد و بدن آمادگیو انعطاف بیشتری برای فیگور گرفتن دارد. ناراحتی هایی مثل کولیک معمولا بعد از ۱۲ روز اول تولد نوزاد ظاهر میشوند و نوزاد در این ایام خواب بسیار سنگینی دارد و بدن وی قابلیت حالت گرفتن به شکل و حالات داخل شکم مادر را در دوران جنینی دارد و عضلات خود را کمتر منقبض میکند.

 بعد از ۲۵ روزگی در عکاسی خواب نوزاد شانسی وجود ندارد و بعد از ۱۲ روز نیز شانس کمتری وجود دارد.

    ما در اتلیه نوزاد زویا از کودکان بزرگتر از ۲۵ روز نیز عکس میگیریم ولی فقط در حالت بیداری و قول داشتن عکسهای نوزادی زیبا و بخصوص در حالت خواب به والدین نوزاد نمیدهیم. پس از ۲۵ روزگی، نوزاد با سختی بسیار برای حالت گرفتن همکاری مینماید و در نتیجه عکاسی از خواب نوزاد نتیجه خوبی مانند روزهای اول در بر ندارد و فقط به شانس بستگی دارد. در نهایت به والدین پیشنهاد میکنیم فکر داشتن عکسهای زیبای نوزادی را بین ۲۵ تا ۱۰۰ روزگی از سر بیرون نمایند چون ما هم توصیه نمیکنیم…پس فرصتها را غنیمت شمرده و زودتر وقت خود را برای روزهای طلایی بویژه تا قبل از ۱۲ روزگی رزرو نمایند.

صبر و حوصله و علاقه عکاس به این حرفه

    عکاس نوزاد میتواند با حوصله و صبر و مهارت خود عکسهای بسیار زیبایی از این نخستین ساعتهای تولد نوزاد بگیرد و شیرین ترین لحظه های تولد نوزاد را برای او و والدینش با عکسهای نوزادی زیبا تا همیشه جاودانه کند. لحظه ها و ثانیه ها مهم هستند، عکاس باید تمرکز داشته باشد تا بدرستی تصمیم بگیرد و فیگورهای زیبا به نوزاد داده و لحظه ها را به زیبایی ثبت کند. نمونه هایی که در گالری عکس پیش رو قرار داده ایم  از یک آرشیو عکس بزرگ انتخاب شده اند و گویای صبر وحوصله بسیار عکاس هستند چون اگر غیر ازین باشد، عکاسی نوزاد در این سنین حساس امکانپذیر نیست.

عکاسی نوزاد در منزل

      والدین گرامی میتوانند از یک هفته پیش از تولد نوزاد با آتلیه عکس زویا مشورت نموده برای عکاسی نوزاد در منزلشان یا در اتلیه نوزاد زویا وقت خود را رزرو نمایند. اگر والدین سفارش عکس نوزاد در منزل داشته باشند، عکاس با توجه به سلیقه و رنگها و فرمهای دلخواه والدین مقدار مورد نیازی (مقدار کمی) از وسایل و فونهای اتلیه نوزاد را با خود به منزل می آورد. البته بهتر اینست که برای داشتن عکسهای زیبا و با توجه به شرایط جسمانی هر نوزاد، عکاس با توجه به تجربه و در نظرگرفتن توانایی و شرایط خاص هر نوزاد برای فیگور عکس و انتخاب نوع فون عکاسی تصمیم بگیرد.

اعتماد به عکاس نوزاد و حفظ آرامش

      اعتماد به عکاس نوزاد در زمان عکاسی توسط والدین و حفظ آرامش، قطعا نتایج بسیار بهتری به دنبال خواهد داشت. برای نوزاد در منزل نیز معمولا از سطل ها و سبدها استفاده نمی شود و در مورد نوزادان کوچکتر از ۱۲روز بیشتر سعی میشود در حال طاق باز و در فضایی شبیه قنداق عکاسی نمود مگر اینکه نوزاد به دمر خوابیدن عادت داشته باشد و یا در برابر فیگور گرفتن در حالت دمر مقاومت نکند. لحظه ها، زیبا و ارزشمند هستند و سادگی در کنار حفظ سلامت نوزاد حرف اول را میزند ولو اینکه فقط یک خنده شیرین نوزاد در یک لحظه و در یک زمینه ساده باشد که هرگز نیز تکرار نخواهد شد. در هر صورت بهتر اینست که برای داشتن عکسهای زیبا و با توجه به شرایط جسمانی هر نوزاد، عکاس با توجه به تجربه و در نظرگرفتن توانایی و شرایط خاص هر نوزاد برای فیگور عکس و انتخاب نوع فون عکاسی تصمیم بگیرد. بعضی نوزادان از خوابیدن در حالت دمر بیزارند، برخی بسیار حساس به لمس شدن و قنداق شدن( ولی اکثر نوزادان قنداق را دوست دارند) و… عکاس نوزاد میبایست نوزاد را از نزدیک ببیند، در مورد شرایط خواب نوزاد و در حضور والدین با آنها مشورت نماید و با توجه به سلیقه رنگی و فرمی والدین و مهمتر از آن شرایط جسمانی و روحی نوزاد ، مناسبترین فضاهای عکاسی را برایش در نظر بگیرد تا هم نوزاد آسیب نبیند و هم در پایان وقت عکاسی ، مشتری گزینه های متنوع بیشتری برای انتخاب عکس چاپی داشته باشند و گزینه ها در نهایت به یک یا دو فضای عکاسی ختم نشوند و وقت عکاسی با توجه به اصرار والدین برای داشتن عکس از فضاهای نامناسب با شرایط نوزاد اتلاف نشود.

عکس با اعضای خانواده

       عکس نوزاد با والدین و یا خواهر و برادر بزگترش نیز در این سن با توجه به شرایط و فاصله سنی کودکان با راهنمایی عکاس نوزاد برای انتخاب نوع و رنگ لباس با فیگور مناسب، گرفته خواهد شد، البته اگر مشتری درخواست داشتن عکس خانوادگی نماید. در مورد نوزادانی که خواب سبکی دارند خیلی گزینه خوبی است و پیشنهاد میکنیم تا لباسهای ساده تک رنگ هماهنگ بخصوص سفید، همراه داشته باشید. عکسهای رمانتیک با نورپردازی خاص و رویایی با مادر و پدر برای نوزادانی که خواب سبکتری دارند و در آغوش پدر و مادر آرام میگیرند نیز توصیه میشود تا فرصت داشتن عکسهای نوزادی از این سن زیبا و لحظات طلایی از دست نرود.

عکس یک نوزاد زیبا در دکوری رویایی اتلیه نوزاد زویا

عکس نوزاد رویایی در یک دکور رویایی

لباس، هد، کلاه و …

      آتلیه نوزاد زویا برای عکاسی از نوزادان تعداد زیادی لباس ، هد ، کلاه و گل سر ویژه و خاص عکاسی نوزاد تدارک دیده و طراحی نموده است که در زمان عکاسی نوزاد برای زیبایی عکسها استفاده مینماید و شما میتوانید دراین گالری عکس نوزاد نیز نمونه هایی از آنها را ملاحظه نمایید.ما برای نوزادان در این سن از لباسهای آماده بازاری و مخصوصا گشاد استفاده نمیکنیم.

line

عکس سمت بالا از خانم زویا توکلی در جشنواره عکس کومانوا ی مقدونیه ۲۰۱۵ به همراه یک عکس کویر بر روی دیوار رفت. جشنواره عکاسی کومانوا هر ساله توسط فدراسیون جهانی هنر عکاسی،انجمن عکاسان آمریکا و ۴ سازمان عکاسی دیگر برگزار و داوری میگردد.

یک نی نی ناز زیبا در اتلیه نوزاد زویا

عکس خواب یک نوزاد ناز

عکس یک نوزاد ناز

عکس نوزاد در دکور کریسمس

شانار کوچولوی ۱۴ روزه و نیکای ۱۸ روزه در اتلیه نوزاد زویا

line

عکس یک نوزاد زیبا در حلقه گل اتلیه نوزاد زویا

عکس نوزاد در گل

عکس نوزاد پسر زیبا در دکور روستایی چوبی

عکس نوزاد با ظرف چوبی

line

شرکت در مسابقه و جشنواره عکس نوزاد ۵ تا ۱۲ روزه در بهار و تابستان ۱۳۹۷

همه دکورها لباسها و اکسسوری خاص و متنوع نیز دارند.

نمونه عکسهای دکور نوروز اتلیه عکس زویا

لطفاً با کلیک بر روی یکی از تصاویر زیر، گالری این صفحه را ملاحظه نمایید.

line

line

line

line

line

line

 

 

شرایط کلی اتلیه نوزاد زویا(فتوزویا) برای عکاسی نوزاد ۵ تا ۲۵ روزه در سال ۱۳۹۷:

 

 • ورودیه در نظر گرفته نشده است ولی حداقل سفارش چاپ داریم یعنی مشتری در انتخاب سایز و تعداد عکس نوزاد مختار است ولی میبایست سایز و تعداد چاپ را به گونه ای مشخص نماید که مجموع مبلغ سفارش عکسهای سایزهای مختلف وی برای چاپ از مبلغ تایین شده اولیه در قرارداد که در پایین نیز ذکر شده است، کمتر نباشد .در نهایت هر مشتری مبلغی جدای از هزینه عکسهای چاپی، برای دکورها و لباسها پرداخت نمینماید و ممکن است حداقل سفارش چاپی عکس نوزاد  خویش را با یک عکس بزرگ کامل نماید یا تعدادی عکس کوچک سفارش دهد.
 • حداقل سفارش چاپ عکس در آتلیه نوزاد زویا برای مشتریان در نوبت اول عکاسی کودک و نوزاد از اردیبهشت ۱۳۹۶، ۳۵۰،۰۰۰ تومان میباشد.
 • حداقل میزان سفارش چاپ برای مشتریان عکس کودک یا بارداری ،در نوبت دوم به بعد در اتلیه زویا که عکس آنها از پیش، در آتلیه آرشیو شده است، ۳۰۰،۰۰۰ تومان میباشد.
 • حداقل سفارش عکس نوزاد برای مشتریان در نوبت اول، در منزل ایشان نیز، ۱،۰۰۰،۰۰۰ تومان میباشد.
 • برای اطلاع از قیمت هر سایز عکس اتلیه و همچنین شرایط رزرو زمان عکاسی نوزاد خواهشمندیم حداقل از ۳ روز تا یک هفته پیشتر با آتلیه تماس بگیرید .
 • مشتری پس از انتخاب عکسهای گرفته شده توسط عکاس، سایز وتعداد عکسهای خود را به گونه ای تعیین مینماید که مبلغ کل سفارش وی از مقدار تعیین شده  پیش از عکاسی کمتر نباشد. البته مشتری مختار است تا چند برابر مبلغ اولیه تایین شده نیز سفارش چاپ داشته باشد.
 • برای عکاسی نوزاد در این سن بین۴۵ دقیقه تا ۱.۵ ساعت زمان در نظر گرفته میشود و تعداد فونهای عکاسی نوزاد بستگی به همکاری و شرایط نوزاد در زمان قید شده دارد. معمولا نوزاد برای عکاسی از ۲ تا ۴ فون(بک گراند) در این تایم شرایط لازم را دارد.
 • از آنجا که آتلیه عکس زویا اعتقادی به استفاده از بکگرانداها و فونهای بازاری و کامپیوتری ندارد و به همین خاطر در لوکیشنها و دکورهای طراحی و ساخته شده توسط خود آتلیه برای عکاسی استفاده مینماید. اتلیه نوزاد زویا فقط برای روتوش بدن و صورت، لکه گیری و تنظیم رنگ و نور عکس نوزاد پیش از چاپ از کامپیوتر استفاده مینماید.
 • پرسنل اتلیه نوزاد زویا، تعداد زیادی لباس دخترانه و پسرانه مخصوص عکس نوزاد، هد سرهای خاص، گل سرهای زیبا، کلاه، پاپیون پسرانه و تزئینات مختلف برای عکاسی گروههای سنی مختلف کودک و نوزاد طراحی و تدارک نموده است.لباسها با راهنمایی عکاس ، متناسب با هر فضای عکاسی مورد استفاده قرار میگیرند و استفاده از آنها برای مشتریان در اتلیه نوزاد زویا هزینه ای ندارد و رایگان میباشد.
 • همه عکسها نزد آتلیه عکس زویا آرشیو خواهد شد، انتخاب عکس نوزاد پس از عکاسی فقط در اتلیه نوزاد زویا امکانپذیر است مگر اینکه عکاسی در منزل مشتری انجام شود. تنها فایل غیر قابل چاپ واتر مارک خورده از عکسهای سفارش چاپ شده در روز تحویل چاپ عکس با هزینه اندک تقدیم خواهد شد.

  line

  line

line

line

line

line

برای آشنایی کاملتر با نحوه کار اتلیه عکس نوزاد زویا و لوازم مورد نیاز دو پیج (لینک) زیر را ملاحظه و مطالعه بفرمایید:

 

ساعتی در آتلیه کودک

 

چرا آتلیه عکس زویا؟

 

بزرگترین آرشیو لباس و اکسسوری آتلیه!!

 

درباره عکاس(زویا توکلی)

 • اشتراک گذاری :