ساعتی در آتلیه کودک

چه ساعتی را برای رزرو زمان عکاسی در اتلیه کودک انتخاب نماییم؟!!

اگر برای عکاسی در آتلیه عکس زویا قصد رزرو زمان عکاسی داریم و قرار است یکی دو ساعتی را در اتلیه کودک و عکاسی بارداری زویا بگذرانیم، چه باید کرد؟!

چه مسائلی را لازم است، در نظر داشته باشیم؟!

 

 ساعت خواب و بیداری کودک را در نظر بگیرید.

پیش از رزرو زمان عکاسی، ساعت معمول خواب کودک خود را در نظر بگیرید، کودک را پیش از عکاسی بزور بیدار نگه ندارید، بگذارید راحت باشد و مثل روزهای دیگر عمل نمایید تا در آتلیه سرحال باشد.

گالری گروه سنی کودک را تماشا کنید.

گالری گروه سنی کودک خود را از منوی گالری عکس سایت آتلیه عکس زویا، با دقت ملاحظه و مطالعه نمایید زیرا در نهایت شما میتوانید فقط از میان دکورها، فضاها و لباسهای آتلیه در گالری عکس کودک گروه سنی خودش ،انتخاب داشته باشید و البته فیگور(ژست) کودک در بیداری به خود او بستگی دارد و تقریبا غیر قابل کنترل میباشد.

وقت عکاسی فقط مختص شماست.

وقت شما فقط به کودک شما و والدینش تعلق دارد پس از همراه آوردن خواهر زاده، برادر زاده یا هر کودکی از آشنایانتان به قصد گرفتن عکس و بدون هماهنگی قبلی با اتلیه کودک زویا در زمان رزرو شده پرهیز نمایید تا کار عکاسی کودک شما با آرامش و به بهترین نحو ممکن توسط عکاس شما انجام شود و در صورتی که میخواهید کودک شما با کودک فامیل شما عکس داشته باشد با آتلیه مشورت نمایید.

با همراهان خود هماهنگیهای لازم را انجام دهید.

اگر همسر شما قادر نباشند در روز عکاسی شما را با فرزندتان برای ساعتی در آتلیه تخصصی کودک زویا همراهی نمایند، میبایست با مادر، خواهر یا یک نفر آشنا که ارتباط عاطفی خوبی با فرزند شما دارد هماهنگ نمایید. همراهان شما میبایست در روز عکاسی همراه شما در اتلیه کودک حضور داشته باشند و به شما کمک نمایند.

حضور دو یا سه نفر بزرگسال همراه کودک کافیست.

در نهایت، همراهی دو نفر به عنوان کمک شما در آتلیه کودک کافی است و در صورت حضور بیش از دو نفر یا همراهان بچه دار(همراهی که با خود کودک به همراه داشته باشد)، مشکلاتی در زمان عکاسی کودک بوجود می آید و به نحو احسنت کار شما انجام نخواهد شد.

بعد از واکسیناسیون وقت بگیرید.

از آنجایی که به طور معمول همه کودکان ۲ تا ۴ روز پس از واکسیناسیون تب میکنند، حداقل تا ۵ روز پیش از روز عکاسی از واکسیناسیون کودک اجتناب نمایید.

 

 

line

line

برای رزرو کامل زمان عکاسی چه میبایست انجام داد؟!

 

  واریز وجه بیعانه را تلفنی اطلاع دهید.

    پس از واریز مبلغ بیعانه حتما از طریق تماس تلفنی زمان واریز بیعانه و چهار رقم آخر کارت خود را در اولین فرصت به آتلیه اطلاع دهید تا وقت شما بصورت کامل رزرو گردد.

از جابجایی زمان عکاسی پرهیز نمایید.

   از جابجا نمودن ساعت عکاسی به ساعتی دیگر اجتناب نمایید و تمام اقدامات لازم برای حفظ آرامش کودک در روز عکاسی کودک که برخی از آنها در زیر قید شده اند را انجام دهید تا بیعانه شما محفوظ بماند.

پس از رزرو کامل زمان عکاسی، برای روز عکاسی چه میبایست انجام داد؟!

 

 

اگر مایلید قبل از روز عکاسی یکبار کودک را به آتلیه کودک زویا بیاورید.

   اگر کودک شما با افراد غریبه دیر جوش است و خیل وابسته به بغل شماست و احتمال گریه کردن کودک در زمانی که از آغوش شما دور میشود خیلی وجود دارد با هماهنگی اتلیه کودک زویا و در صورت امکان، یکی دو بار پیش از روز عکاسی چند دقیقه ای او را به دفتر آتلیه تخصصی کودک زویا بیاورید تا ما روی ماه وی را از نزدیک ببینیم و شاید کمی با ما آشناتر شود و نتیجه خیلی بهتر حاصل گردد (اجباری نیست.).

لوازم شخصی کودک را همراه داشته باشید.

    لوازم شخصی کودک مانند پوشک، یک عدد پتوی کوچک، دستمال مرطوب، دارو، شیشه، پستانک، آبجوشیده خنک برای شیر خشک و خوراکی های مورد علاقه وی را همراه داشته باشید. البته آب گرم برای شستن کودک و نوشیدن در آتلیه تخصصی کودک زویا موجود است ولی همراه داشته باشید بهتر است. حتماً دو جفت جوراب که حداقل یکی از آنها سفید و نوی نو باشد همراه خود بیاورید.

برای عکس خانوادگی و کودک، لباس نیز همراه بیاورید.

لباس ست برای عکس خانوادگی(ترجیحاً اسپرت، ساده و تک رنگ)، لباسهای شاد(زرد، نارنجی، قرمز و گلدار)، لباسهای سرهمی زیر دکمه دار برای کودکان کوچکتر از ۶ ماه، شلوارک و شلوار بندی برای پسران و کلاه و …همراه بیاورید تا در صورت لزوم استفاده شوند. در مورد لباس با توجه به سن کودک با آتلیه بیشتر مشورت نمایید. از پوشیدن لباسهای بلندی که بر روی زمین کشیده میشوند برای عکاسی ، پیش از ورود به خود آتلیه پرهیز کنید چون اجازه ورود ندارند، لطف بفرمایید آنرا همراه بیاورید و داخل آتلیه بپوشید.

کفشهای تمیز همراه داشته باشید.

   محیط آتلیه تخصصی کودک و نوزاد زویا برای نوزادان تمیز نگه داشته میشود، پس لطف کنید حداقل ۱ جفت کفش یا سندل پشت بند دار یا پاپوش از پیش شسته شده و تمیز که با لباسهای کودک همخوانی داشته باشند، در کیسه پلاستیکی یا جعبه همراه خود بیاورید که در داخل آتلیه پیش از عکاسی بپوشد. در آتلیه عکس زویا برای حفظ سلامت و بهداشت کودکان از ورود کفش خاکی و شسته نشده به طوری جدی پرهیز میشود هم برای کودکان و هم بزرگسالان.

برای کودک لاک نزنید.

برای هماهنگی بیشتر با تمام دکورها و زیبایی بیشتر همه عکسهای کودک، برای کودک لاک نزنید یا ترجیحاً فقط لاک صورتی بسیار روشن و برق ناخن بزنید.

بهتر است، موهای وی را بیش از حد کوتاه نکنید.

  در روز عکاسی، بهتر است که موهای فر کودک خود را کوتاه نکنید چون برای عکاسی بسیار زیباست و فقط در نهایت کمی مرتب کنید و لطفاً با کشهای سفت و محکم نبندید تا موی وی آمادگی حالت گرفتن سریع برای همه دکورها را داشته باشد.

اگر عکس با میوه میخواهید..

    چون سلامت کودکان در اتلیه کودک زویا اولویت دارد، در صورت تمایل به عکاسی با میوه و سیفیجات طبیعی(برای کودکان ۸ ماهه تا ۱۲ ماهه)، آنها را تهیه نموده، با مواد شوینده از پیش ضد عفونی نمایید و همراه خود بیاورید (ما فقط برای شب یلدا میوه های مصنوعی زیبا داریم.).

تعداد کمی عروسک کودک را همراه داشته باشید.

   در صورت تمایل، فقط تعداد کمی عروسک و اسباب بازی خاص و کوچک همراه بیاورید تا در صورتی که عکاس بخواهد و لازم بداند در دکور شما برای زیبایی بیشتر استفاده نماید و نیازی به آوردن هیچ وسیله دکوری توسط شما وجود ندارد.

به موقع کودک و نوزاد را حمام ببرید.

     اگر کودک شما بیش از ۳ ماه سن دارد حتما یکروز پیش از عکاسی کودک، او را حمام ببرید و برای کوچکترها بهتر است در همان روز حمام شوند تا خواب بهتری داشته باشند. اگر تجربه شما خلاف این است که ما عنوان نموده ایم در این مورد هر طور صلاح است عمل نمایید.

line

line

line

line

برای آشنایی کاملتر با نحوه کار آتلیه عکس زویا (لینک) زیر را نیز ملاحظه و مطالعه فرمایید:

 

چرا آتلیه عکس زویا؟

 

درباره عکاس(زویا توکلی)

  • اشتراک گذاری :