درباره زویا توکلی

       زویا توکلی در سال ۱۳۵۹ در مشهد متولد شده است. به خاطر علاقه ی زیادی که از کودکی به نقاشی داشت از طرف خانواده نیز تشویق شد تا بیشتر وقت خود را صرف کارهای هنری نماید. از دوران راهنمایی عکاسی با یک دوربین حرفه ای زنیت روسی را آزموده است. به خاطر علاقه شدید به هنر نقاشی، گرافیک و عکاسی، رشته گرافیک را در هنرستان فنی و حرفه ای دنبال نمود و در طول دوران هنرستان با دوربین حرفه ای، تکنیکها و هنر عکاسی را  نیز به صورت اصولی تجربه نمود. در سال ۱۳۷۸ برای تحصیل در مقطع کارشناسی عکاسی وارد دانشکده ی هنر و معماری آزاد  (واحد تهران مرکز) شد. ابتدا علاقه و تمایل چندانی به رشته عکاسی نداشت و همچنان مجذوب گرافیک بود اما حمایت فکری خانواده، دوستان و جذابتهای عکاسی، کم کم علاقه به این حرفه و هنر را در وی بیدار نمود و به زندگی او معنی داد. همزمان با تحصیل این هنر، کار با فتوشاپ را نیز دنبال کرد. عکاسی و فتوشاپ وی را به سوی فراتر از آنچه از خود انتظار داشت، سوق دادند. پایان نامه عملی کارشناسی عکاسی اش را نیز تحت عنوان تلفیق عکسهایی با جلوه های کامپیوتری و با مضمون سوررئال ارائه نمود که تماماً با تلفیق و مونتاژ عکسهایی که  گرفته است در نرم افزار فتوشاپ اجرا شده اند. اکثر فتومونتاژهایی که در سایت می بینید نمونه هایی از پایان نامه و  یک نمایشگاه انفرادی است که در اردیبهشت ۸۶ در گالری آتبین تهران داشته است. متاسفانه بعد از نمایشگاه به خاطر مشغله زیاد، مجال زیادی برای ادامه این پروسه نداشت و بیشتر به کار حرفه ای در زمینه ی عکاسی آتلیه ای، بویژه پرتره پرداخته است و برنامه جذاب فتوشاپ را بیشتر برای ادیت عکسهای پرتره بکار برده است. وی هم اکنون در آتلیه عکس زویا به عنوان مدیر، طراح گرافیک و عکاس، در زمینه ی عکاسی پرتره ، عکاسی تبلیغات، عکاسی هنری و طراحی دکور و لوکیشن عکس به فعالیت حرفه ای مشغول میباشد.

        از سال۱۳۸۵ با تجربه و شناخت اندکی که از روانشناسی کودک داشت و تجربه مختصر تدریس نقاشی به کودک خردسال، علاقه به کودک و توانایی بر قراری ارتباط با کودک و نوزاد ، پس از پایان تحصیل عکاسی، آزمودن شاخه های متعدد عکاسی پرتره از جمله عکاسی کودک و تاسیس آتلیه زویا تصمیم گرفت که این شاخه (عکاسی کودک ) را به عنوان مهمترین رسته حرفه ای و کاری خویش در کنار دیگر کارهای هنری در نظر بگیرد و برای کودکان زیبای هم وطن خود و فرزندان عزیز هم نسلانش، عکسهای زیبا بگیرد تا شیرین کاریهای ناب کودکان هم برای پدر و مادرها خاطره بمانند و هم کودکان با دیدن عکسهایشان که در یک آتلیه حرفه ای کودک عکاسی شده اند، احساس غرور کنند و بدین ترتیب نیز سهم کوچکی در راستای شاد نمودن  و اعتماد به نفس بخشیدن به کودکان ایرانی ایفا نموده باشد. در این راه، هر روز با توجه به خواسته ها و سلیقه های والدین و شناخت روانی و جسمانی که از نوزاد و کودک در سنین مختلف دارد و طبق آموخته هایش ، با ایده ها و طرحهای جدید مواجه میشود ، در ذهن خود این ایده ها را تقویت نموده و برای عکاسی کودک در آتلیه عکس کودک زویا بکار می گیرد.

line

   

فعالیتهای هنری داخلی و خارجی و گواهینامه ها

 نمایشگاه انفرادی فتومونتاژ در گالری آتبین تهران-بهار ۱۳۸۶

گواهینامه شرکت و پذیرش عکس در   یازدهمین دوره نمایشگاه و جشنواره بین المللی عکس  ورویسک-سود فرانسه ۲۰۱۲ و کسب دیپلم افتخار از این جشنواره و تحت نظارت و داوری فیاپ(فدراسیون جهانی هنر عکاسی Fiap)

گواهینامه شرکت و پذیرش عکس در جشنواره و نمایشگاه بین المللی با عشق به زنان اکراین ۲۰۱۲ و  نمایش عکس در ده کشور از جمله اوکراین, لهستان, جمهوری چک, ایتالیا، اتریش, اسلواکی, مجارستان, رومانی, سوئد, قبرس, آمریکا, کانادا و چین تحت نظارت و داوری فیاپ(فدراسیون جهانی هنر عکاسی Fiap)

گواهینامه شرکت و  پذیرش عکس در بخش خلاقه نمایشگاه و جشنواره بین المللی دوون جنوبی انگلستان ۲۰۱۲، تحت نظارت و داوری فیاپ(فدراسیون جهانی هنر عکاسی Fiap)

گواهینامه شرکت و  پذیرش عکس در بخش خلاقه نهمین جشنواره و نمایشگاه بین المللی عکس تراپیکال ایمیج آمریکا (جشنواره عکس گرمسیری آمریکا)۲۰۱۲،  تحت نظارت و داوری فیاپ(فدراسیون جهانی هنر عکاسی Fiap)

گواهینامه شرکت و  پذیرش عکس در یازدهمین دوره جشنواره عکاسی با موضوع زن صربستان ۲۰۱۲، تحت نظارت و داوری فیاپ(فدراسیون جهانی هنر عکاسی Fiap)

گواهینامه شرکت و  پذیرش عکس در  جشنواره عکس کومانوای مقدونیه ۲۰۱۵، تحت نظارت و داوری فیاپ(فدراسیون جهانی هنر عکاسی Fiap)

گواهینامه شرکت در سمینار بانوان مدیر کار آفرین نمونه سال ۱۳۹۳ در تابستان ۹۳ در سالن همایشهای بین المللی کیش و دریافت لوح ذرین به عنوان مدیر زن کارآفرین نمونه

گواهینامه طراحی صفحات وب در سال ۲۰۰۵ از کالج کاوندیش انگلستان

 

 

 

line

برای آشنایی کاملتر با نحوه کار آتلیه عکس زویا و لوازم مورد نیاز دو پیج (لینک) زیر را ملاحظه فرمایید(کلیک نمایید و مطالعه بفرمایید):

 

       ساعتی در آتلیه کودک

 

       چرا آتلیه عکس زویا؟

 

  • اشتراک گذاری :